KULTURALL

15. İstanbul Bienali’nin Mekanları ve Katılımcıları Açıklandı

15. İstanbul Bienali

Sergi

Sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset’in küratörlüğünde 16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek olan iyi bir komşu başlıklı bienalde, 32 ülkeden 55 sanatçının ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açan işleri sergilenecek.

 

15. İstanbul Bienali, İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Pera Müzesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı gibi daha önce de İstanbul Bienallerine ev sahipliği yapan mekânların yanı sıra Cihangir’deki ARK Kültür ile Asmalımescit’te yer alan Yoğunluk Sanatçı Atölyesi… Devamı için lütfen tıklayınız.

Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu 26 Kasım’a Kadar Ziyaretçilerini Bekliyor.

Türkiye Pavyonu 26 Kasım’a Kadar Ziyaretçilerini Bekliyor.

Sergi

Ahşap, iskele sistemi, demir, tel örgü, kumaş ağ, yöneltmeli hoparlörler, bilgisayar, ışık, değişken boyutlar ve süreler, mekâna özgü bir yerleştirme olan ÇIN, mekânın şiirsel ve politik tahayyüllerini mimari ve ses aracılığıyla keşfetmeyi deniyor. Eserin başlığı, işi önceden haber veren bir ses sinyali olarak düşünüldü. Türkçede bir yansıma sözcük olan ÇIN… Devamı için lütfen tıklayınız.

Sosyal Paylaşım

Zorlu PSM “Amfi’de Fransız Filmleri Gösterimi” Ağustos Ayı Boyunca Her Pazartesi

Ağustos Ayı Boyunca Her Pazartesi

Sergi

Yaz boyunca hepten çekilmez bir hale gelen pazartesi günlerine anlam kazandırmak isteyen ve 6 haftalık bir Fransız sineması maratonunu son derece heyecan verici bulan sinemaseverler için harika bir haber: Zorlu PSM Amfi’de 21 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında her pazatesi, Fransız sinemasının eski ve yakın tarihli örneklerinden altı film, ücretsiz olarak gösterilecek.

 

Sevdiğiniz birkaç kişiyle, başka zaman kocaman bir perdede görme şansınız olmayacak filmler izleme fırsatı insanın eline her zaman geçmiyor. O yüzden… Devamı için lütfen tıklayınız.

Sosyal Paylaşım

-“Ağızdan Ağıza” Sergisi 27 Ağustos’a Kadar Salt Galata’da

27 Ağustos'a Kadar

Sergi

Berlin merkezli Slavs and Tatars kolektifinin 2006'dan bu yana sürdürdüğü sanat pratiği, Almanya'da eski Berlin Duvarı'nın doğusu ile Çin Seddi'nin batısı arasında kalan Avrasya coğrafyasına dair polemikler ile yakınlıkları inceler. Bu yıl Varşova'da Ujazdowski Castle Centre for Contemporary Art ve Tahran'da Pejman Vakfı'nda sunulan Ağızdan Ağıza, İstanbul'da SALT Galata'nın ardından Vilnius, Belgrad ve Dresden'e uzanan rotasıyla kolektifin son 10 yıldaki Avrasya odaklı üretimlerini haritalandırır.

 

Ağızdan Ağıza, kültürel yorumlamalardaki farklılıklar, müşterek dil mirası ile bugünün toplumlarında mistisizm… Devamı için lütfen tıklayınız.

 

Salt Galata: Bankalar Caddesi 11, Karaköy/İstanbul T: 0212 334 22 45

Sosyal Paylaşım

-“Denizde Caz” Günlerinin 4. Edisyonu İstanbul Boğazını Cazın Büyülü Notalarıyla Çınlatmaya Devam Ediyor.

“Denizde Caz”

Festival

4. yılında Denizde Caz, İstanbul Boğazı’nın en konforlu gemisi “The Primetime Cruise” ev sahipliğinde, ülkemizin değerli caz müzisyenlerine sahnesinde yer vermeye devam ediyor. 2017 Ağustos ve Eylül ayları boyunca gerçekleşecek konserlerde İstanbul Boğazı’nın büyüleyici atmosferinde sevdiğiniz caz müzisyenlerini dinleyebilirsiniz. 11 Ağustos’ta Ayşe Gencer Trio & İmer Demirer ile açılış yapacak olan “Denizde Caz”, 26 Ağustos Sibel Köse Quartet , 08 Eylül Elif Çağlar Quartet, 23 Eylül MÖE (MadenÖktemErsönmez) dinletileri ile sona erecek.

Biletler için lütfen tıklayınız.

Sosyal Paylaşım

Gucci, Sci-Fi Düşkünlerinin Kalbine Oynuyor!

Gucci

etkinlik

Amerikan gençlik filmlerinde genelde 3 farklı grup görürüz. Okul takımında oynayan çocuklar ve onların amigo kız arkadaşları, tiyatro kolundakiler ve inekler. En çok inekleri vurur lise koridorlarının zorlu yaşam şartları. En çok onlar ezilir, en çok onlar nefret eder okuldan.

 

Ama yollar lise diplomalarını alıp da birer birer ayrıldığında o çocuklar çok çalışmaya -ineklemeye- devam ederler ve bu devirde aslında hayat onlara güzeldir. Silicon Valley'nin yollarına gül döker teknoloji devleri diğerlerinin… Devamı için lütfen tıklayınız.

 

Sosyal Paylaşım

KULTURALL-2

KULTURALL

Avusturya Liseliler Vakfı

Etkinlik Habercisi

 

DESIGNED BY PIXELOG